توقف صدور ویزا در فرودگاه‌های عراق

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هیچ ویزایی در فرودگاه‌های نجف و بغداد برای مسافران صادر نمی‌شود و مسافران نباید پیش از اخذ ویزا، بلیت سفر به عراق خریداری کنند.

آقای محمدحسن ذیبخش با اعلام این خبر افزود: برخی موسسات گردشگری و آژانس‌های مسافرتی بصورت غیر واقعی در فضای مجازی تبلیغ می‌کنند که پس از ورود مسافر به فرودگاه‌های بغداد و نجف اشرف، ویزا برای مسافران صادر می‌شود، اما این امر به هیچ وجه صحت ندارد و برخی هموطنان که با این رویه به عراق سفر کرده‌اند، هم اکنون در فرودگاه‌های مقصد سرگردان شده‌اند.

وی گفت: هم اکنون دولت عراق هیچ ویزایی در فرودگاه‌های خود یا بصورت انفرادی توسط سفارتخانه‌ها صادر نمی‌کند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه همکاران ما در وزارت امور خارجه همچنان با دولت عراق در حال رایزنی برای به نتیجه رسیدن ویزای ایام اربعین حسینی هستند افزود: بزودی نتیجه قطعی این مذاکرات به اطلاع مردم عزیز کشورمان خواهد رسید.

ذیبخش گفت: سازمان هواپیمایی کشوری عراق اعلام کرده بود تنها شرکت هواپیمایی که با بلیت برای زائران ویزا صادر می‌کند شرکت هواپیمایی العراقیه است، اما دیروز رسما اعلام شد این شرکت هم دیگر مجوز صدور روادید را ندارد.

ذیبخش به هموطنان توصیه کرد: پیش از سفر به عراق، ویزای ورود به این کشور را در خاک ایران و از مبادی قانونی نظیر سفارتخانه و کنسولگری‌های عراق دریافت کرده و از صحت ویزای خود مطمئن شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین با اخطار به دفاتر خدمات گردشگری که اقدام به تبلیغ سفر بدون ویزا به خاک عراق می‌کنند گفت: سازمان هواپیمایی کشوری از طریق دفتر نظارت بر موسسات گردشگری بر فعالیت‌های غیرقانونی این دفاتر نظارت می‌کند و با تخلفات آن‌ها برخورد جدی خواهد نمود.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات