۱.۵ میلیون تن کالا از طریق گمرکات خوزستان به عراق صادر شد

ناظر گمرکات استان خوزستان با اشاره به اینکه، ۱.۵ میلیون تن کالا از طریق گمرکات خوزستان به عراق صادر شد، از ترخیص ۵میلیون تن کالای اساسی تا پایان تیر ماه خبر داد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهروز قره بیگی با اشاره به آخرین آمارهای مربوط به عملکرد حوزه نظارت گمرکات استان خوزستان گفت: تا پایان تیر ماه حدود ۵٫۵ میلیون تن انواع کالا به ارزش تقریبی ۲٫۷ میلیارد دلار از طریق گمرکات استان صادر شده است. بر این اساس شاهد رشد ۲۴ درصدی  ارزش صادرات در ۴ ماهه نخست سال هستیم.

ناظرگمرکات استان خوزستان گفت: تا پایان تیر ماه بیش از ۵ میلیون تن کالا به ارزش ۴٫۳ میلیارد دلار وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد  داشته است. ترخیص بیش از ۵ میلیون تن کالای اساسی در ۴ ماهه نخست سال، حاکی از رشد ۲۰ درصدی است.

قره بیگی تاکید کرد، درآمدهای گمرکات استان نسبت به سال قبل بیش از ۸۳ درصد رشد داشته است.

به گفته این مقام مسئول، ۱٫۵ میلیون تن انواع کالا از طریق گمرکات استان خورستان به عراق صادر شده است. همچنین تا کنون بیش از ۳۰۰ هزار مسافر از طریق مرزهای شلمچه، چذابه، فرودگاه اهواز و مرز دریایی خرمشهر وارد کشور شده‌اند.

ناظرگمرکات خوزستان گفت: طی این مدت تشریفات ترانزیت داخلی مربوط به ۱۰۰۰ تن کالا انجام شده است. تحقق ۸۵۰ هزار تن ترانزیت خارجی نیز یکی از آمارهای قابل توجه گمرکات خوزستان است که به لحاظ وزنی رشدی نزدیک به دو برابر نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات