خط مسافری دریایی ایران- عراق ویژه زائران اربعین راه‌اندازی شد

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی خط مسافری دریایی ایران-عراق ویژه زائران اربعین حسینی خبر داد و اعلام کرد: امکان انجام ۲۰ سفر دریایی برای زائران اربعین فراهم است.

به نقل از خبرگزاری دانشجو، مهدی فرمهینی فراهانی با بیان اینکه امکان ۲۰ سفر دریایی برای زائران اربعین از طریق ۳ فروند شناور به صورت روزانه فراهم شده است گفت: پس از تشکیل کمیته حمل و نقل سفر‌های اربعین حسینی در وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر و دریانوردی مسئولیت برقراری سفر‌های دریایی به مقصد بنادر عراق را مدنظر قرار داد.

وی با بیان اینکه ۲ بندر آبادان و خرمشهر به منظور تردد دریایی در ایام اربعین مدنظر قرار گرفت، خاطرنشان کرد: با وجود تمام زیرساخت‌ها از نظر پایانه و اسکله، متأسفانه دولت عراق آمادگی لازم برای پهلوگیری در اسکله تازه تأسیس سیبه را نداشت.

فراهانی ادامه داد: بنابراین بندر خرمشهر تنها بندری است که در ایام اربعین حسینی به بندر ابوفلوس عراق تردد و پهلوگیری خواهد داشت و امکان جابجایی زائران را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه ۳ فروند شناور به منظور تردد زائران اربعین از بندر خرمشهر به بندر ابوفلوس عراق ویژه اربعین حسینی اختصاص یافته است، اظهار داشت: ۲ فروند شناور از سوی بخش خصوصی کشور عراق و یک فروند شناور تندرو طبق مذاکره با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از سوی این شرکت تأمین شده است تا جابجایی زائرین اربعین را از پایانه مسافری خلیج فارس بندر خرمشهر به بندر ابوفلوس عراق، انجام دهند که هر سفر ۴۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه از امروز امکان تردد زائران اربعین حسینی از مسیر دریایی فراهم شده است، بیان کرد: در مجموع امکان تردد ۲۰ سفر دریایی وجود دارد و شناور اختصاص یافته از سوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ۲۲۰ نفر و شناور‌های بخش خصوصی عراق ۸۰ نفر ظرفیت جابجایی مسافر دارند.

Sorry - Comments are closed