رشد ۶۷ درصدی صادرات در گمرک خسروی

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی اصغر عباس زاده مدیرکل گمرکات کرمانشاه با اشاره به رشد ۶۷ درصدی صادرات کالا‌های اظهارشده در گمرک خسروی، گفت: بیش از ۶۰۹ میلیون دلار کالا اظهاری و عبوری از مرز خسروی صادر شد.

علی اصغر عباس زاده با اشاره به صادرات ۹ ماهه گمرک خسروی، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۴۰۴ میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۵۱ دلار کالای صادراتی به وزن ۹۱۲ هزار و ۸۷۰ تن در گمرک خسروی اظهار و تشریفات گمرکی آن توسط کارکنان این گمرک انجام گرفته است.

وی افزود: این میزان کالای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش رشد ۶۷ درصدی و از حیث وزن افزایش ۴۹ درصدی داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه تصریح کرد: عمده کالا‌های صادراتی اظهاری در گمرک خسروی شامل کلینکر سیمان، سنگ آهن، کاشی، سنگ مرمریت، محصولات پلاستیکی، ظروف یک بار مصرف، میوه و تره بار و … بوده است.

عباس زاده همچنین به میزان صادرات کالا‌های دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک خسروی به کشور عراق ارسال شده است اشاره و تاکید کرد: طی ۹ ماه گذشته از سال جاری ۲۰۴ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۶۵ دلار کالا به وزن ۴۸۴ هزار و ۹۱۵ تن کالای دیگر گمرکات کشور از طریق مرز خسروی صادر شده است.

وی بیان کرد: میزان کالای صادراتی دیگر گمرکات کشور در ۹ ماهه سال جاری از طریق گمرک خسروی به مقصد عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۴۶ درصد و از حیث وزن ۵۱ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه به عمده کالا‌های صادراتی عبوری از گمرک خسروی اشاره و عنوان کرد: کاشی و سرامیک، سیمان سفید، تخم مرغ، کیک و بیسکویت، شیشه جام، لبنیات و… از جمله کالا‌های ارسالی از این مرز بوده است.

عباس زاده گفت: در مجموع حجم کالا‌های صادراتی اظهاری و عبوری از طریق گمرک خسروی در ۹ ماهه سال جاری ۶۰۹ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۸۱۶ دلار به وزن یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۷۸۵ تن برآورد شده است .

Sorry - Comments are closed