توقف پرواز به فرودگاه نجف تا اطلاع ثانوی به دلیل هزینه‌های این فرودگاه

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از توقف پروازهای زائران عتبات به فرودگاه نجف به دلیل افزایش هزینه‌های این فرودگاه خبر داد.

به نقل از خبرگزاری فارس، محسن نظافتی گفت: به دنبال افزایش هزینه‌های فرودگاه نجف مقامات ایرانی مذاکرات و تماس‌هایی با مسئولین این فرودگاه داشته‌اند که مسئولان فرودگاه نجف در خصوص کاهش هزینه‌های فرودگاهی وعده‌هایی نیز داده بودند.

وی افزود: با توجه به اینکه مسئولان فرودگاه نجف تا کنون به وعده‌های خود در خصوص کاهش هزینه‌ها عمل نکرده‌اند، از سوی مسئولان هواپیمایی کشورمان تصمیم گرفته شد که تا زمانی که مذاکرات به نتیجه نرسیده کلیه پروازهای اعزامی به عراق از جمله پروازهای زائران عتبات عالیات به فرودگاه بغداد انتقال داده شود و سازمان حج و زیارت نیز از این تصمیم تبعیت خواهد کرد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت بیان کرد: افزایش هزینه‌های فرودگاه نجف افزایش هزینه سفر زائران عتبات را نیز به دنبال داشت و از این رو از ششم آذرماه 96 تا اطلاع ثانوی کلیه پروازهای رفت و برگشت زائران ایرانی از فرودگاه بغداد انجام خواهد پذیرفت.

نظافتی در این خصوص توضیح داد که تلاش شده زائران ایرانی با صرف کوتاه‌ترین زمان از بغداد به نجف و بالعکس انتقال داده شوند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین یادآور شد: ثبت نام از مشتاقان زیارت عتبات برای سفرهای 27 آذر 96 به بعد، از پایان این هفته از طریق سامانه www.atabat.org.ir و یا مراجعه به دفاتر زیارتی سراسر کشور انجام خواهد گرفت.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات