ژاپن درجه ریسک سفر به چند استان عراق را کاهش داد

‘شینزو آبه’ نخست وزیر ژاپن درجه ریسک امنیتی سفر اتباع این کشور به چند استان عراق را کاهش داد.

خبرگزاری ایرنا روز جمعه به نقل از دفتر ‘حیدرالعبادی’ نخست وزیر عراق نوشت: این تصمیم همزمان با سفر العبادی به ژاپن و در جریان مذاکرات هیات های دو کشور اعلام شده است.
بیانیه دفتر العبادی حاکی است: حیدر العبادی و شینزو آبه نخست وزیران عراق و ژاپن در جریان مذاکرات خود آخرین وضعیت همکاری ها میان دو کشور و راهکارهای تقویت آن را بررسی کردند.
نخست وزیر ژاپن ضمن قدردانی از مبارزه عراق با تروریسم، نقش عراق در مبارزه با تروریسم را بسیار مهم توصیف کرد.
وی گفت: عراق کشور مهمی در منطقه خاورمیانه محسوب می شود، و نقش بسیار مهمی در مبارزه با تروریسم داشت و موفق شد بر آن پیروز شود.
آبه گفتگوهای دو جانبه را مثبت ارزیابی و بر ادامه و افزایش حمایت های کشورش از عراق تاکید کرد.
حیدر العبادی نیز بر تمایل کشورش به برقراری روابط مستحکم با ژاپن تاکید کرد و گفت: تعدادی از شرکت های ژاپنی هم اکنون در عراق مشغول بکار هستند.
وی افزود: عراق در حال حاضر وارد مرحله ای جدیدی شده است، لذا برای بازسازی کشور به همکاری دو جانبه در زمینه های مختلف به ویژه در زمینه خدمات نیاز داریم. العبادی اظهار امیدواری کرد تعداد بیشتر از شرکت های ژاپنی وارد عراق شوند تا زمینه ایجاد فرصت های شغلی فراهم شود.
این بیانیه اضافه کرد: در این گفتگوها حیدر العبادی ثبات اوضاع امنیتی را در عراق تشریح کرد و نخست وزیر ژاپن نیز در پاسخ، درجه ریسک سفر ژاپنی ها به چند استان عراق را کاهش داد.
در این گزارش نامی از این استان ها برده نشده است.
براساس این بیانیه، تصمیم جدید نخست وزیر ژاپن به معنای زمینه سازی برای ورود تعداد بیشتری از شرکت های ژاپنی به بازار عراق خواهد بود.
نخست وزیر عراق شامگاه سه شنبه در راس هیاتی به منظور گسترش مناسبات دو جانبه راهی توکیو پایتخت ژاپن شد.

Sorry - Comments are closed