برگزاری حشنواره های فروش در عراق، زمینه ساز افزایش صادرات کشور

سید حمید حسینی گفت : برگزاری جشنواره های فروش به منظور معرفی کالای ایرانی در عراق می تواند گشایش بازار را برای بازرگانان ایرانی به همراه داشته باشد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یحیی آل اسحاق رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در نشست ماهانه این مجمع اظهار کرد: با توجه به نوسات نرخ ارز و شرایط اقلیم کردستان ، بازار عراق اهمیت ویژه ای برای ما دارد و اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در پی   زمینه سازی برای تسهیل روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور است.

در ادامه حمید حسینی دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران عراق با اشاره به میزان صادرات به این کشور اظهار کرد:میزان صادرات به عراق با رشد ۱۰۰ میلیون دلاری در سال جاری همراه بوده و قرار است با اعزام هیئت اقتصادی و انجام ۱۵ پروژه پیش بینی شده روابط اقتصادی گسترش یابد.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره های فروش به حضور کالای ایرانی در عراق کمک می کند،بیان کرد: جشنواره فروش در جهت معرفی کالای ایرانی در عراق، در شهر  بصره برگزار خواهد شد که می تواند گشایش بازار را برای بازرگانان ایرانی به همراه داشته باشد.

حسینی با بیان آنکه صادر کنندگان ایرانی در بحث مربوط به انتقال سرمایه با نگرانی هایی مواجه هستند،تصریح کرد:با تصمیماتی که از سوی مسئولین ایران و عراق گرفته می شود می توان امیدوار بود که بسیاری از مشکلات مرتفع شود و تسهیل در روابط بانکی صورت  گیرد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات