وفور کالاهای ارزان ایرانی در بازار عراق

پایگاه خبری العربی طی گزارشی نوشت: بازارهای عراق به‌ویژه در ایام ماه رمضان پر از کالاها و محصولات صادراتی ایران شده است.

خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العربی نوشت: بازارهای عراق به‌ویژه در ایام ماه رمضان پر از کالاها و محصولات صادراتی ایران شده است و به‌گفته بازرگانان عراقی، وجود تسهیلات مناسب در مرزها و پایین بودن قیمت کالاهای ایرانی علت وفور کالاهای ایرانی در بازارهای عراق بوده است.

مقامات ایرانی می‌گویند عراق به سومین مقصد صادراتی ایران تبدیل شده است.

یک بازرگان عراقی در بازار معروف شرق بغداد در این باره گفت: طی سال‌های اخیر شاهد افزایش فزاینده حضور کالاهای ایرانی در عراق بوده‌ایم و تسهیلات فراهم‌شده توسط مقامات عراقی ما را به واردات مواد غذایی از ایران ترغیب کرده است.

به‌گفته این بازرگان عراقی هزینه حمل ‌و نقل کالا از ایران به عراق در مقایسه با نقل کالا از اردن یا از طریق بندر بصره پایین است.

اما صاحب یک سوپرمارکت در محله حی الصالحیه در وسط بغداد مدعی است: کیفیت کالاهای ایرانی در مقایسه با کالاهای ترکیه و اردن و مصر پایین‌تر است اما به‌دلیل ارزان بودنشان مجبوریم آن‌ها را در سوپرمارکت خود عرضه کنیم.

وی گفت مشتریان زیادی هستند که سراغ کالاهای غیرایرانی را می‌گیرند اما گرانی این کالاها آن‌ها را وادار می‌کند که کالای ایرانی بخرند.

یک مشتری عراقی هم وفور کالاهای ایرانی در عراق را تأیید می‌کند و می‌گوید همه چیز در بازار ایرانی شده است از بیسکویت و آب‌میوه و شیر و نوشابه گرفته تا خرما و هندوانه.

Sorry - Comments are closed