برقراری پروازهای بین‌المللی جدید از فرودگاه ارومیه

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان غربی از پیگیری برقراری پروازهای بین‌المللی از فرودگاه ارومیه به مقاصد باکو و اربیل عراق خبر داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کمال پرهیزکار مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان غربی گفت: اکنون از فرودگاه ارومیه سه پرواز هفتگی بین‌المللی به مقصد استانبول داریم که توسط شرکت هواپیمایی آسمان انجام می‌شود. همچنین پروازهای فرودگاه به عتبات عالیات که از ماه رمضان تعطیل‌شده بود، به‌زودی از سر گرفته می‌شود.

وی از پیگیری برای برقراری پروازهای خارجی فرودگاه ارومیه به مقاصد اربیل و باکو خبر داد و افزود: اکنون از فرودگاه ارومیه به مقاصد تهران و مشهد پرواز داخلی داریم که به‌زودی پروازهای رفت‌وبرگشت ارومیه- شیراز، ارومیه- اصفهان و ارومیه- بندرعباس را راه‌اندازی خواهیم کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان غربی همچنین بابیان اینکه عملیات بهسازی ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه به پیشرفت 98درصدی رسیده است، گفت: با تکمیل آسانسور و پله‌برقی، بهسازی ترمینال به پایان خواهد رسید.

وی همچنین با اشاره به‌جانمایی دستگاه DVOR فرودگاه ارومیه از نصب و راه‌اندازی این سامانه تا پایان تابستان خبر داد و افزود: مطالعات بهسازی باند فرودگاه در حال انجام است.

پرهیزکار از ثبت مستندات اراضی فرودگاه‌های خوی و ارومیه نیز خبر داد و گفت: به‌زودی سند تک‌برگی اراضی این فرودگاه‌ها هریک به مساحت حدود 349 هکتار صادر می‌شود.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات