سهم ایران از بازار یک میلیارد دلاری داروی عراق ناچیز است

رایزن بازرگانی ایران در عراق از ناچیز بودن سهم ایران در بازار یک میلیارد دلاری واردات دارو در عراق در سالهای اخیر خبر داد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، ‘ناصر بهزاد’ در جمع مدیران شرکت های ایرانی شرکت کننده در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و بهداشت و دارو در بغداد اظهار داشت: عراق سالانه حدود یک میلیارد دلار واردات دارو از کشورهای مختلف دنیا دارد که سهم تامین کنندگان ایرانی در سالهای گذشته قابل توجه نبوده است.

بهزاد به آماری در این زمینه اشاره نکرد.

بهزاد در عین حال ابراز امیدواری کرد با اقدامات موثری که در حوزه سیاستگذاری و توسعه صادرات دارو به عراق شکل گرفته و استفاده از سازو کارهای اصولی در توسعه بازار داروی ایران، ضریب نفوذ به این بازار پرظرفیت افزایش یابد.

به گفته وی بازاریابی مستقیم و تقویت رویکردهای حرفه ای لازمه بهبود تجارت دارو و تجهیزات درمانی در این بازار است.

در این جلسه نمایندگان شرکت های ایرانی حاضر در نمایشگاه، نقطه نظرات و زمینه های آماده برای همکاری در این حوزه را تشریح کردند.

نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و بهداشت و دارو بغداد 7 تا 9 تیرماه جاری برگزار شد و 25 شرکت از شرکت های معتبر جمهوری اسلامی ایران، چین، آلمان، ترکیه، لبنان و هلند به علاوه تعدادی از شرکت های عراقی متخصص در حوزه تجهیزات پزشکی، بهداشتی و صنعت داروسازی در آن حضور شرکت کردند.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات