ترانزیت خارجی گمرک پرویزخان 44 درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: ترانزیت خارجی وارده به گمرک پرویزخان شهرستان قصرشیرین در سه ماه نخست امسال رشد ۴۴ درصدی داشت.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری افزود: در سه ماه نخست امسال ۱۵۹ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۸۲۷ دلار کالای ترانزیت خارجی به وزن ۴۶۱ هزار و ۶۷۶ تن به گمرک پرویزخان وارد شد.

او گفت: این میزان کالای وارد شده نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، از نظر وزنی ۲۰ درصد رشد و از حیث ارزش ۴۴ درصد افزایش یافته است.

وی عمده کالاهای ترانزیت خارجی ورودی به گمرک پرویزخان را مازوت، نفتا و کاندانسیت عنوان کرد.

** صادرات ۲۹۹ میلیون دلار از پرویزخان

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه در ادامه همچنین گفت: در سه ماه نخست سال جاری ۲۹۹ میلیون و ۹ هزار و ۹۶۲ دلار کالا با وزن ۷۲۶ هزار و ۵۹۲ تن در گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادر شد.

حیدری افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش رشد ۳۹ درصدی و از حیث وزن نیز ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: از مجموع صادرات انجام شده، تشریفات صادرات از گمرک کرمانشاه ۲۰۱ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۸۷۰ دلار کالا به وزن ۴۵۰ هزار و ۴۲ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش با ۲۷ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در سه ماه نخست سال جاری گمرک کرمانشاه سهم نخست میزان صادرات را در بین گمرکات و بازارچه های استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه در ادامه بیان داشت: در این مدت نیز تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان ۹۲ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۸۷۴ دلار کالا به وزن ۲۶۳ هزار و ۸۸۶ تن می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش صد درصد افزایش و از حیث وزن نیز رشد ۹۴ درصدی داشته است.

حیدری اضافه کرد: همچنین در سه ماه نخست سال جاری تشریفات صادرات از گمرک خسروی یک میلیون و ۲ هزار و ۱۷۳ دلار کالا به وزن ۵ هزار و ۱۱۳ تن می باشد.

وی همچنین تشریفات صادرات گمرک پاوه را نیز چهار میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۵ دلار کالا به وزن هفت هزار و ۵۴۸ تن عنوان کرد.

او عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کولرهای آبی، لوازم خانه داری و پاکیزگی، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، نایلون پلاستیکی به صورت رول، گرید لوله به صورت پودر، سیب زمینی محفوظ شده، کاشی به صورت لعابدار، انواع بستی، ظروف پلاستیکی، نوار لبه و روکش اوراق فشرده چوبی، هندوانه تازه عنوان کرد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed