احداث خط آهن شلمچه – بصره برای افزایش ظرفیت صادرات ضروری است

مشاور رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد کشور احداث خط آهن شلمچه به عراق را در راستای افزایش ظرفیت صادرات ضروری دانست و گفت: راه آهن شلمچه – بصره از پروژه های مهم و راهبردی مناطق آزاد کشور است که اجرای آن زمینه افزایش صادرات را فراهم می کند.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، مرتضی بانک شامگاه جمعه در جلسه ستاد اربعین که با حضور رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری در پایانه مرزی شلمچه برگزار شد اظهار داشت: احداث خط آهن شلمچه به بصره از طرح های زیربنایی و اساسی به شمار می رود که ظرفیت قابل توجهی را برای صادرات کشور فراهم می کند.
وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه بین ایران و عراق برای اجرای این طرح گفت: مناطق آزاد برای اجرای طرح یاد شده آمادگی کامل دارد و پس از انعقاد تفاهم نامه این پروژه راهبردی وارد فاز اجرایی می شود.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: در صورت موافقت وزارت راه، شورای عالی مناطق آزاد آمادگی دارد به عنوان مجری و با مشارکت سرمایه گذار خصوصی این طرح را اجرایی کند.
بانک تصریح کرد: ایجاد این مسیر ریلی، توسعه رفت و آمدهای بین المللی را در پی خواهد داشت ضمن اینکه با اجرای این مسیر ریلی ساماندهی مسیر تردد اربعین در محدوده 90 متری اجرایی می شود که این روند باعث تسهیل در رفت و آمد زائران می شود.
مشاور رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور روز جمعه از مرز بین المللی شلمچه دیدن کرد.
گذرگاه مرزی شلمچه در 15 کیلومتری خرمشهر قرار دارد.

Sorry - Comments are closed