صادرات مواد شوینده به کشورهای عراق، سوریه و افغانستان

رئیس اتحادیه فروشندگان مواد شوینده و پاک کننده از صادرات مواد شوینده به کشور‌هایی همچون عراق، سوریه و افغانستان خبر داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رضایی قهرودی، رئیس اتحادیه فروشندگان مواد شوینده و پاک کننده از افزایش قیمت مواد شوینده و پاک کننده در بازار خبر داد و گفت: گرانی این مواد بدلیل کمبود مواد اولیه آنهاست، بنابراین اگر ارز دولتی به واردکننده‌ها داده شود قیمت‌ها به تعادل می‌رسد.

قهرودی درباره صادرات مواد شوینده گفت: مواد شوینده به کشور‌هایی همچون عراق، سوریه و افغانستان صادر می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان مواد شوینده و پاک کننده، ۵۰ درصد از تامین نیاز کشور در این بخش برعهده تولیدکنندگان داخلی است.

وی، با اشاره به اینکه سود جویان از شرایط فعلی سوء استفاده می‌کنند، تصریح کرد: برخی از تولید کنندگان به دلیل افزایش نرخ ارز، کالایی را که با ارز ارزانتر تولید کرده اند به نرخ روز ارز می‌فروشند تا برای جایگزینی آن با مشکل مواجه نشوند که البته برای این موضوع نیز باید راهکاری اندیشیده شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان مواد شوینده و پاک کننده یادآوری کرد: امروز مردم سعی می‌کنند در زمینه مواد بهداشتی صرفه‌جویی کنند و به صورت مدیریت شده مصرف کنند این در حالی است که ما مردمی داریم که به بهداشت خود همیشه اهمیت داده‌اند.

به گفته قهرودی، با تلاش دولت در راستای رسیدن به ثبات قیمت ارز می توان به بهبود شرایط این صنف امیدوار بود.

Sorry - Comments are closed