از سرگیری تردد تانکر‌های سوخت رسان و ترانزیت سوخت عراقی از فردا

فرماندار قصرشیرین گفت: با پایان یافتن دور دوم تعطیلات نوروز، تردد تانکر‌های سوخت رسان و ترانزیت سوخت عراقی از ساعت هفت صبح فردا (یکشنبه هجدهم فروردین) از مرز رسمی پرویزخان از سرگیری می‌شود .

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین گفت : ممنوعیت تردد تانکر‌های سوخت رسان عراقی در دور دوم تعطیلات نوروز امسال از ساعت هفت صبح روز پنجشنبه هشتم تا ساعت هفت صبح یکشنبه هجدهم فروردین اعمال شده بود.

وی، هدف از این اعمال ممنوعیت را تسهیل در تردد مسافران نوروزی بیان کرد و گفت : در این مدت تانکر‌های سوخت رسان عراقی حق تردد در جاده‌های کشور را نداشتند.

وی اظهار کرد: پیش‌تر نیز در دور اول تعطیلات نوروز ترانزیت سوخت از شنبه ۲۵ اسفند تا ساعت هفت صبح دوشنبه (پنجم فروردین ۹۸) ممنوع شده بود.

تاتار با بیان اینکه صادرات کالا از مرز‌های رسمی پرویزخان و خسروی در این شهرستان در ایام نوروز طبق روال گذشته انجام می‌شد، اضافه کرد: همچنین سایر خودرو‌های سنگین حامل مصالح ساختمانی و مواد غذایی و فاسد شدنی به مناطق زلزله زده در ایام نوروز بدون هرگونه ممانعتی تردد داشتند.

وی بیان کرد: به طور میانگین روزانه ۵۰۰ دستگاه تانکر حامل مواد سوختی از اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان وارد ایران می‌شوند و پس از تخلیه در بنادر جنوبی کشورمان به عراق باز می‌گردند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین اظهار کرد: همچنین مسافران و گردشگران از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و زائران انفرادی عراقی از مرز رسمی خسروی نیز طبق روال گذشته کماکان بدون وقفه تردد داشتند.

Sorry - Comments are closed