حجم صادرات از مرزهای کردستان به عراق، به ۲.۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: حجم صادرات از مرزهای استان به کشور همجوار عراق، به ۲.۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فیروزی در بازدید از بازارچه مرزی سیرانبند بانه اظهار داشت: با وجود اینکه سهم صادرات از مرزهای استان کردستان به عراق ۳ میلیارد دلار است، اما در حال حاضر تنها یک هشتم کل صادرات به عراق معادل یک میلیارد دلار از مرزهای استان انجام می‌شود و امسال باید حجم صادرات از مرزهای باشماق مریوان و سیرانبند بانه به ۲.۵ میلیارد دلار افزایش یابد.

وی افزود: براساس سیاست‌گذاری و راهبردهای جدید اقتصادی استان و تاکید ویژه استاندار کردستان، در این راستا تلاش می‌شود با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، با جدیت، سرعت عمل، رسیدگی لحظه‌ای و توسعه زیرساخت‌های مرز، امسال صادرات به عنوان بازاریابی برای تولید در راستای تحقق شعار رونق تولید، حجم و شتاب بیشتری به خود گیرد.

فیروزی با اشاره به آغاز تهیه و تدوین طرح جامع تفصیلی توسعه بازارچه سیرانبند در آینده نزدیک، تأکید کرد: حداکثر تا دو ماه آینده فراخوان جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به منظور ایجاد زیرساخت‌هایی نظیر جایگاه عرضه سوخت، هتل و اماکن اقامتی، رستوران، مراکز خدماتی، پارکینگ و … پس از جانمایی در نقشه جامع بازارچه و در راستای ساماندهی نابسامانی‌های فضا انجام شود.

به گزارش فارس، بازارچه مرزی سیرانبند در ۲۷ کیلومتری جنوب غربی شهر بانه و در بخش ننور از توابع این شهرستان هم مرز با استان سلیمانیه و شهر پنجوین در اقلیم کردستان عراق واقع شده است.

Sorry - Comments are closed