استفاده از فرصت اقتصادی منطقه نیازمند همكاری دولت و بخش خصوصی است

دبیركل اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق گفت: تبدیل تهدیدها به فرصت برای بخش خصوصی كاری دشوار است، اما می توان ضمن همكاری با دولت، از فرصت های موجود در منطقه حداكثر استفاده را برد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، «سید حمید حسینی» در دیدار رئیس جمهوری با كارآفرینان و فعالان اقتصادی در محل سالن اجلاس سران كشورهای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، ضمن قدردانی از سفر اخیر رئیس جمهوری به عراق یادآور شد: توافقاتی در این سفر بین دو كشور حاصل شد كه چند مورد آن از جمله موضوع ترانزیت صادرات مجدد از عراق و ویزای اتباع دو كشور عملیاتی شده و موضوع راه آهن در حال عملیاتی شدن است.

وی اظهار داشت: اگر ظرفیت ترانزیت را فعال كنیم می توان بسیاری از مشكلات صادركنندگان به عراق و سایر مقاصد صادراتی را حل كرد و برخی نیازهای كالایی را از عراق وارد كرد، اما تحقق این مهم نیازمند پیگیری توسط رئیس جمهوری است.

حسینی گفت: در حوزه نفت و گاز 142 هزار میلیارد تومان درآمد از محل فروش نفت پیش بینی شده و باید با همكاری دولت و بخش خصوصی و با دیپلماسی فعال اجازه ندهیم دشمنان ما را در موضوع نفت محاصره كنند.

وی ابراز امیدواری كرد با اتفاقات اخیر، تصمیمات شورای امنیت ملی و فشار به كشورهای اروپایی و برخی همسایگان در این مسیر موفق شده و اجازه ندهیم ما را از بازار جهانی نفت خارج كنند.

Sorry - Comments are closed