ایران و عراق در زمینه دامپزشکی تفاهمنامه همکاری امضا می‌کنند

هیأت‌های دامپزشکی ایران و عراق امروز سه‌شنبه در حاشیه اجلاس سازمان بهداشت جهانی دام oie با هم دیدار کردند

خبرگزاری ایسنا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی نوشت: در این دیدار موضوع‌های مورد علاقه دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر علیرضا رفیعی پور – رئیس سازمان دامپزشکی ایران – ضمن برشمردن توانمندی‌های ایران در بهداشت دام، دامپزشکی و تجارت فرآورده‌های دامی به موضوع موفقیت چشمگیر ایران در کنترل بیماری آنفلوانزای طیور اشاره کرد.

وی گفت: ایران بر اساس اصل شفاف‌سازی، گزارش منظم به oie داده و هم‌اکنون نیز پاک بودن ایران از آنفلوانزا را به oie اعلام کرد.

در این دیدار دو طرف بر داشتن گواهی‌های مشترک بهداشتی برای محصولات طیور، گوشت، دام زنده، فرآورده‌های لبنی و ماهی و تخم مرغ تاکید کردند.

ضمناً دو طرف توافق کردند برای حل مشکلات موجود تفاهمنامه ای فی ‌مابین در آینده نزدیک امضا شود. همچنین مقرر شد هیأت هایی از دو طرف در طول هفته‌های آتی از دو کشور بازدید کنند.

توسعه همکاری‌های ایران، هند، ترکیه و بنگلادش برای تجارت گوشت، دارو و واکسن

همچنین امروز در حاشیه اجلاس جهانی سازمان بهداشت جهانی دام، هیأت دامپزشکی ایران دیدارهای جداگانه‌ای با هیأت‌های دامپزشکی کشورهای هند، ترکیه و بنگلادش داشت.

در دیدار هیأت‌های دامپزشکی ایران و ترکیه همکاری‌های فناوری در زمینه واکسن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار ایران خواستار اجرایی شدن کامل اسناد بهداشتی امضا شده بین دو طرف شد و طرف ترک نیز بر پیگیری موضوع و حل موانع موجود تاکید کرد.

در دیدار هیأت‌های دامپزشکی ایران، هند و بنگلادش بر توسعه روابط و همکاری‌های دامپزشکی به ویژه در موضوع تجارت گوشت، دارو و واکسن تاکید شد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات