رایزنی ایران و عراق برای تردد مسافر از مرز «شوشمی»

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تردد مسافر از مرز شوشمی از سوی ایران بدون اشکال است، از مخالفت کشور عراق جهت عبور مرور مسافر از این مرز خبر داد.

به نقل از خبرگزاری فارس، هوشنگ بازوند صبح جمعه ( ۲۲ شهریورماه) در قالب یک سفر کاری از مرز مبادلاتی شوشمی بازدید کرد و از نزدیک وضعیت مبادلاتی و مشکلات و مسائل زیرساختی را مورد بررسی قرار داد.

استاندار کرمانشاه درباره وضعیت این مرز اظهار داشت: مرز شوشمی چندی پیش با تصویب هیئت دولت تبدیل به مرز رسمی مبادلاتی و مسافری شد و مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت های این مرز مهم در نظر گرفته شده و هم اکنون عملیات اجرایی این پروژه توسط راه و شهرسازی در جریان است‌.

وی افزود: در کنار برقراری عبور کالا، یکی از  مطالبات جدی مردم منطقه اورامانات موضوع برقراری امکان تردد مسافری از مرز شوشمی است‌.

بازوند با بیان اینکه ممنوعت تردد مربوط به کشور عراق است، بیان داشت: دولت ایران موضوع تردد مسافر از مرز شوشمی را به رسمیت شناخته است ولی اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق هنوز با این موضوع موافقت نکرده اند.

استاندار کرمانشاه افزود: ترجیحا در گام اول مشغول مذاکره با استانداران مرزی و مقامات اقلیم کردستان هستیم تا مشکل تردد مسافرین را از طریق آن ها حل کنیم.

Sorry - Comments are closed