ورود گردشگران عراقی به منطقه آزاد اروند با رفع موانع آسانتر می شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ورود گردشگران خارجی به خصوص گردشگران کشور عراق به آبادان و خرمشهر با رفع موانع موجود آسان‌تر می‌شود.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت الله طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند دیروز در نشست مشترک با رایزن اقتصادی و معاون سرکنسول ایران در بصره در سازمان منطقه آزاد اروند گفت: برطرف کردن چالش‌ها و مشکلات موجود در آبادان و خرمشهر برای حضورگردشگران خارجی به ویژه اتباع عراق از اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند است.

او با اشاره به ظرفیت ارز آوری گردشگران عراقی در زمان تحریم افزود: گردشگری سلامت، زیارت و بازارهای آبادان و خرمشهر جذابیت ویژه‌ای برای شهروندان عراقی بخصوص استان بصره دارند و  برطرف کردن موانع فعلی می‌تواند نقش ویژه‌ای در راستای ورود هرچه بیشتر گردشگر به این منطقه باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند به استقرار بانک یا صرافی در مرزشلمچه در آینده نزدیک اشاره کرد و ادامه داد: با این اقدام مشکل مبادله ارزی فعالان حوزه گردشگری و صرافان در این مرز بین المللی که معضلی در مسیر ورود گردشگران می باشد برطرف خواهد شد.

طمیمیان تصریح کرد: باید برای هرکدام از چالش‌های مطرح شده در این نشست یک راهکار عملیاتی در نظر گرفت و برای ساماندهی و حل و فصل مشکلات گردشگران عراقی، به سهم خود یک نماینده از سازمان منطقه آزاد اروند در مرز شلمچه مستقر می شود.

مهرزاد زارعی رایزن اقتصادی و معاون سرکنسول ایران در بصره نیز در این نشست عراق را بهترین بازار هدف در مقوله گردشگری بخصوص گردشگری سلامت و زیارتی دانست و گفت: ما دارای فرصت‌های بسیار ممتازی نظیر امکانات درمانی، نزدیکی و قرابت فرهنگی با ملت عراق هستیم که می‌توانیم در این خصوص تبلیغات وسیعی انجام دهیم.

او افزود: همچنین برطرف کردن فقرزیرساختی، تبلیغات به زبان عربی و ارائه بسته‌های گردشگری از دیگر اقداماتی است که باید مورد توجه سازمان منطقه آزاد اروند قرار گیرد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed