همکاری‌های استانی با دولت عراق

سفیرجمهوری اسلامی ایران درعراق گفت: کمیته همکاری توسعه اقتصادی ایران با عراق بر مبنای آشنایی با ظرفیتهای همکاری این دو کشور و بهره گیری از توان بخش خصوصی تشکیل می شود.

خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران نوشت: مسجدی سفیر ایران در عراق با تاکید بر تقویت ارتباطات استانی ایران با این کشور گفت: باید کمیته همکاری توسعه اقتصادی با استان بابل (حله ) تشکیل شده و شرایط آشنایی با ظرفیتهای صنعتی و اولویتهای زیرساختی مد نظر قرار گیرد.
وی با تاکید براین که باید از توان شرکتهای خصوصی بهره مند شویم ادامه داد: آمادگی خود را جهت همکاری در زمینه های تخصصی برای اجرای پروژه های آب ،ساخت نیروگاههای مقیاس کوچک و… اعلام می کنیم.
همچنین ناصر بهزاد رایزن بازرگانی ایران در عراق بر سرمایه گذاری ۳ اولویت صنعتی تاکید کرد و افزود: تامین ماشین آلات و مشاوره در بخش صنایع نساجی و روغن نباتی، احیاء کارخانجات سیمان حله باهمکاری تولیدکنندگان سیمان ایرانی و همچنین انجام همکاریهای مورد نظردر پروژه هایی که اختیار مدیریت ان برعهده استان بوده و نیاز به دریافت مجوز از حکومت مرکزی ندارد از جمله اولویت های صنعتی ایران در راستای سرمایه گذاری در این کشور است.
به گفته وی،بررسی های اولیه برای حضور کالاهای ایرانی درمحل نمایشگاه بین المللی حله نیز آغاز شده و به زودی هیئتی برای انجام تفاهم نامه هایی در این کشور حضور به هم می رسانند.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed