العبادي گسترش همکاري اقتصادي با ژاپن را خواستار شد

نخست وزیر عراق تاکید کرد: برای توسعه عراق به کمک جامعه جهانی نیاز داریم و با وجود چالش های موجود، برای همکاری با همه تلاش خواهیم کرد.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حیدر العبادی نخست وزیر عراق در دیدار با شینزو آبه همتای ژاپنی خود در توکیو خواستار گسترش همکاری های اقتصادی بین دو کشور شد.

العبادی افزود: ژاپن از نخستین کشورهایی بود که به عراق کمک کرد. برای توسعه عراق به کمک جامعه جهانی نیاز داریم و با وجود چالش های موجود ، برای همکاری با همه تلاش خواهیم کرد. از کشورهای دوست انتظار داریم از ثبات در عراق و بازسازی این کشور حمایت کنند. به دنبال حمایت از بخش خصوصی و بهبود فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در عراق هستیم.

نخست وزیر ژاپن هم بر حمایت کشورش از امنیت و آبادانی عراق تاکید کرد.
شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در دیدار با العبادی گفت: ژاپن همچنان از تلاشهای دولت عراق برای برقراری صلح و آرامش در جامعه عراق حمایت می کند. به منظور احیای نظم و امنیت در جامعه ، توسعه و آبادانی بسیار مهم است و بالعکس ، نظم و امنیت نیز برای توسعه و آبادانی کشور ضرورت دارد. من دوست دارم به جامعه بین المللی پیشنهاد کنم از دولت عراق با رویکردی جدید حمایت کند که هدف از آن به طور همزمان امنیت و نظم و توسعه و آبادانی عراق باشد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed