از سر گیری سفر اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند بدون روادید

فرماندار ویژه خرمشهرگفت: سفر اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند بدون روادید میسر شد.

 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ولی اله حیاتی فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به توافق صورت گرفته با طرف عراقی برای از سر گیری سفر اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند بدون روادید گفت: اتباع عراقی از هفته آینده می توانند بدون روادید به منطقه آزاد اروند سفر کنند.

وی افزود: در این راستا امروز یکشنبه نشست مشترکی با طرف عراقی در مرز شلمچه با عنوان تردد بدون روادید اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند برگزار شد و رفع مشکلات مربوط به زیرساخت در مرز شلمچه مورد ارزیابی قرار گرفت.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: بنا شد در مرحله نخست یکهزار و ۵۰۰ گردشگران عراقی از نیمه دی ماه بدون روادید به منطقه آزاد اروند سفر کنند.

حیاتی افزود: در این راستا به منظور جلوگیری از ازدحام در پایانه مرزی شلمچه قرار بر این شد علاوه بر افزایش تعداد گیت های گذرنامه ساعات کاری اداره گذرنامه و پایانه مسافری مرز شلمچه نیز افزایش یابد.

وی در ادامه گفت: به منظور جلوگیری از خروج اقلام اساسی از مرز شلمچه موافقت شد تا اطلاعات لازم در خصوص اقلامی که خروج آنها از مرز ممنوع می باشد در قالب کتابچه ای در بدو ورود در اختیار گردشگران عراقی قرار گیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر افزود: مسئولان طرف عراقی نیز نسبت به رفع نواقص در مرز شلمچه در محدوده این کشور متعهد شدند.

ورود اتباع خارجی به ایران بدون روادید از مرز شلمچه ۹ آذر ۱۳۹۶ اجرایی شد و تا ۱۴ مهرماه امسال ۵۰۰ هزار نفر با بهره مندی از این امتیاز بدون روادید به منطقه آزاد اروند سفر کردند.

به گزارش ایرنا در مدت لغو روادید سفر به منطقه آزاد اروند به طور متوسط روزانه تا چهار هزار نفر از اتباع کشور عراق به شهرهای آبادان و خرمشهر سفر کردند.

سفر اتباع عراقی بدون روادید به منطقه آزاد اروند در ایام اربعین امسال به منظور سهولت تردد زائران اربعین حسینی به صورت کوتاه مدت متوقف شد.

.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed