بیش از چهار میلیارد دلار کالا از مرز باشماق ترانزیت شد

مدیر کل گمرکات استان کردستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه (۱۱ ماه) چهار میلیارد و ۴۴۸ میلیون و ۳۸۳ هزار دلار کالا از مرز باشماق مریوان ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش دلاری یک درصد کاهش داشته است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، بختیار رحمانی پور اظهار داشت: گمرک باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی استان کردستان است که هم ترانزیت داخلی و خارجی مبدا و هم ترانزیت خارجی مقصد در آن انجام می شود.
وی اضافه کرد: ۸۹ هزار و ۲۴۸ تُن کالا به ارزش ۵۰ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۵۶۴ دلار میزان ترانزیت داخلی مبدا از گمرک باشماق در این مدت بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از لحاظ ارزش دلاری ۲۹۱ درصد و از نظر وزنی هم ۴۸۵ درصد رشد داشته است.

مدیر کل گمرکات استان کردستان افزود: از ابتدای امسال تا پایان بهمن، میزان ترانزیت خارجی مبدا از این گمرک ۸۹۰ هزار و ۳۱۹ تُن به ارزش ۳۶۳ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۹۲۸ دلار بوده است.

وی یادآور شد: ۸۷۸ هزار و ۲ تُن کالا به ارزش چهار میلیارد و ۳۴ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۶۷۰ دلار هم میزان ترانزیت خارجی مقصد در این مدت از این گمرک بوده است.

رحمانی پور تاکید کرد: در مجموع یک میلیون و ۸۵۷ هزار و ۵۶۹ تُن کالا به ارزش چهار میلیارد و ۴۴۸ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۶۲ دلار در ۱۱ ماه منتهی به بهمن امسال کالا از مرز باشماق ترانزیت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۶ درصد و از نظر ارزش دلاری هم یک درصد کاهش داشته است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed