صدور ۱۹ هزار و ۹۳۵ روادید برای اتباع عراقی در سرکنسولگری های ایران در اربیل و سلیمانیه در هفت ماه گذشته

سرکنسولگری ایران در اربیل اعلام کرد که در هفت ماه گذشته در نمایندگی های اربیل و سلیمانیه جمعا ۱۹ هزار و ۹۳۵ مورد روادید صادر شده که عمدتاً روادید درمان برای اتباع کشور عراق بوده است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی انتشار اخباری در برخی شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از صدور روادید به اتباع عراقی خودداری می‌کند، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع مردم شریف اقلیم کردستان عراق می‌رساند در تمام مدت شرایط کرونایی از ابتدای این بحران تاکنون جمهوری اسلامی ایران سه گذرگاه رسمی خود به روی اتباع عراقی که ضرورت سفر آن‌ها برای این نمایندگی و سرکنسولگری سلیمانیه ثابت شده، باز گذاشته است و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی افرادی که برای درمان و یا پیگیری مراحل آن و تجار و بازرگانان، دانشجویان و افراد دارای اقامت در جمهوری اسلامی ایران اقدام به صدور روادید و تسهیل در امورات آن‌ها به صورت رایگان کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: آمار روادید صادره در هفت ماه گذشته سال ۱۳۹۹ هجری شمسی در نمایندگی‌های اربیل و سلیمانیه مجموعاً ۱۹۹۳۵ مورد است که عمدتاً روادید درمان بوده است.

این سرکنسولگری یادآور شده است: به جز روز‌هایی که تعطیل رسمی بوده در سایر ایام نمایندگی فعالیت داشته و اقدام به ارائه خدمات به اتباع عراقی و ایرانیان مقیم اقلیم کرده است.

در این اطلاعیه همچنین عنوان شده است: در خصوص ورود گردشگران به جمهوری اسلامی ایران ستاد مقابله با کرونا تاکنون تصمیم گیری نکرده است. امیدواریم هر چه زودتر مسئولین ذیربط بستر مناسب را جهت عادی سازی رفت و آمد فراهم کنند.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات