پیمانکار ساماندهی مرز باشماق بزودی مشخص می‌شود

به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان با اشاره به اینکه مرحله اول طرح ساماندهی مرز باشماق به مناقصه رفته است، گفت: بر اساس نتایج مناقصات پیمانکار این طرح تا اول آذر امسال مشخص می‌شود.

محمدراشد مدرس گرجی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مطالعات طرح ساماندهی مرز باشماق در ۲ مرحله سال گذشته در وزارت راه و شهرسازی به تصویب رسید و پیش بینی می‌شود طبق این مطالعات اتمام طرح ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داشته باشد.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام یافته از سازمان راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کشور، مجوز آغاز مرحله اول طرح ساماندهی مرز باشماق را صادر و حدود ۴۵۰ میلیارد ریال برای آن تامین اعتبار کرده و اکنون در مرحله برگزاری مناقصه است.

مدرس گرجی با بیان اینکه به منظور طرح ساماندهی استانداری کردستان هم ۲۰ هکتار از اراضی مرز را به راهداری واگذار کرده است، افزود: با این واگذاری میزان اراضی در اختیار راهداری به ۲۷ هکتار رسید تا طرح ساماندهی در اراضی جدید، اجرا شود.

مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: در طرح ساماندهی مرز باشماق چهار کریدور به طول یک تا سه کیلومتر به همراه محوطه مربوطه آن احداث می شود که شامل کریدورهای ترانزیت، سوخت، مسافر و ترانشیپمنت سوخت است.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت ترانشیپمنت سوخت مرحله اول ساماندهی به این مساله اختصاص یافته که همراه محوطه احداث و به دستگاه‌های اجرایی مستقر در مرز برای ارایه خدمات واگذار می‌شود.

مدرس گرجی گفت: جلوگیری از ازدحام و معطلی رانندگان، سهولت در تردد مسافران، تسهیل حمل و نقل بار و ترانزیت کالا از اهداف اجرای طرح ساماندهی در این مرز است.

Sorry - Comments are closed