افزایش ۴۹ درصدی حمل و نقل بین المللی کالا

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از افزایش ۴۹ درصدی کامیون‌های عبوری از پایانه‌های مرزی کشور در آذر نسبت به آبان خبر داد.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای جواد هدایتی افزود: آذر امسال، ۱۵۹ هزار و ۹۹۶ دستگاه کامیون از پایانه‌های مرزی جاده‌ای کشور تردد کردند که نشان دهنده رشد عبور و مرور ۴۹ درصدی از مرز‌های زمینی کشور است.
وی افزود: ۳۷ هزار دستگاه کامیون به منظور صادرات کالا، ۱۰ هزار دستگاه کامیون برای واردات کالا و ۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون هم به منظور ترانزیت با حمل مستقیم یا یکسره از مرز‌ها عبور کرده اند.
هدایتی افزود: در ماه یاد شده، مرز بازرگان جایگاه نخست صادرات و واردات را به خود اختصاص داد و مرز جلفا در رتبه دوم واردات قرار گرفت و مرز آستارا نیز رتبه دوم صادرات از طریق حمل یکسره را بدست آورد.
مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: فعالترین مرز کشور در زمینه ترانزیت کالا، پایانه مرزی باشماق در استان کردستان و پس از آن پایانه مرزی دوغارون بوده است، همچنین بیشترین صادرات به صورت ترانشیپمنت در مرز پرویزخان صورت پذیرفته است.
وی بیشترین مبادلات و تردد کامیون‌ها را در پایانه‌های مرزی با کشور‌های عراق و افغانستان دانست و گفت: یکی از اقدامات شاخص در آذر ماه، افزایش ۴۹ درصدی خروج از پایانه‌های مرزی و در نتیجه کاهش ۲۰ درصدی تعداد کامیون‌های متوقف در پایانه‌های مرزی کشور بوده است.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات