رشد ۲۲ درصدی صادرات از مرز‌های استان کرمانشاه

در سه ماهه اول امسال، صادرات از مرز‌های استان کرمانشاه از نظر وزنی و ارزشی ۲۲ درصد رشد داشته است.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: این روند افزایشی صادرات از مرز‌های کرمانشاه در حالی رخ داده که در مدت مشابه سال گذشته نیز که تجارت دنیا و ایران درگیر شرایط ناشی از کرونا و همراه با رکود بود، اما صادرات از مرز‌های کرمانشاه همچنان برقرار بود و تعطیلی کامل مرز‌ها را در استان نداشتیم.

کیوان کاشفی از سهم ۳۰ درصدی کرمانشاه از صادرات کل ایران به کشور عراق در سه ماهه اول امسال خبر داد و افزود: در این مدت بیشترین رشد صادرات را به میزان حدود صد درصد در دو مرز خسروی و سومار داشتیم و مرز شیخ صله نیز افزایش ۱۸ درصدی صادرات را داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در همین مدت مرز‌های شوشمی به میزان ۲۵ درصد و پرویزخان نیز به میزان ۳۰ درصد کاهش صادرات داشته است که دلیل این کاهش صادرات آن بود که سال گذشته به دلیل شرایط کرونا عمده بار صادرات استان بر عهده این مرز‌ها خصوصا پرویزخان بود و امسال این بار صادراتی بین همه مرز‌های استان تقسیم شده است.

کاشفی عمده اقلام صادراتی از مرز‌های استان در این مدت را کاشی و سرامیک، آهن‌آلات، محصولات پتروشیمی، میوه و تره‌بار، رب گوجه فرنگی، کارتن، ظروف یکبار مصرف و … اعلام کرد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات