تردد مسافر به عراق در مرز رسمی پرویزخان از سرگرفته شد

به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرماندار قصرشیرین گفت: ممنوعیت تردد مسافر از مرز رسمی پرویزخان در این شهرستان از امروز لغو شده و ورود و خروج مسافر از این مرز به اقلیم کردستان عراق با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سرگرفته شد.

«مرادعلی تاتار» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ممنوعیت تردد مسافری پیش‌تر به دلیل مقابله با ویروس کرونا توسط کشورمان اعمال شده بود که این ممنوعیت از امروز طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا برداشته شده است.

وی اظهار داشت: مسافرانی که قصد عزیمت به اقلیم کردستان عراق را دارند می‌توانند به این مرز مراجعه کنند و نیازی نیست برای تردد و اخذ مجوز به فرمانداری مراجعه کنند بلکه مستقیم به مرز مراجعه کرده و از طریق این گذرگاه عازم عراق شوند.

فرماندار قصرشیرین گفت: تمام مسافران در نقطه صفر مرزی و قبل از تردد در مرز از نظر بیماری ویروسی بویژه کرونا پایش شده و از ورود افراد بیمار به کشور جلوگیری می‌شود.

تاتار ادامه داد: این لغو محدودیت و ممنوعیت تردد تنها برای مرز پرویزخان است و تردد مسافر از مرز رسمی خسروی کماکان ممنوع است و به هیچ عنوان انجام نمی‌شود.

او اضافه کرد: همچنین مبادلات تجاری در مرزهای قصرشیرین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و در راستای مقابله با ویروس کرونا، پایش رانندگان و کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی نیز در مرز رسمی پرویزخان انجام می‌شود ضمن اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مرز خسروی نیز تشدید شده است.

فرماندار قصرشیرین یادآور شد: روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می شود.

تاتار تاکید کرد: با توجه به نارنجی بودن وضعیت شهرستان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مرزها نیز تشدید شده و نظارت بر اجرای اعمال محدودیت‌ها نیز در دستور کار است.

وی گفت: در فروردین تا بهمن سال ۹۹ در مدتی که تردد مسافر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز بود بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ مسافر ورودی ایرانی از مرز پرویزخان وارد کشور شدند و بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ مسافر از پرویزخان به عراق خروج یافتند و در مجموع نیز هفت هزار و ۶۰۰ مسافر خارجی از مرز پرویزخان به داخل و خارج از کشور تردد کردند.

Sorry - Comments are closed