توسعه روابط تجاری تهران – بغداد با دیپلماسی اقتصادی

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: توسعه روابط تجاری تهران و بغداد یکی از مصداق‌های تحقق دیپلماسی اقتصادی است.

خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری خانه ملت نوشت: آقای محمود عباس زاده مشکینی درباره اهمیت توسعه روابط تجاری و اقتصادی تهران و بغداد، گفت: عراق یکی از کشور‌های متحد ایران اسلامی در منطقه است لذا افزایش سطح روابط در همه حوزه امری ضروری برای هر دو کشور است.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایران در روز‌های سخت عراق در کنار مردم این کشور قرار داشت و به آن‌ها کمک کرد تا در مقابل تکفیری‌ها و تروریست‌ها ایستادگی کنند لذا هم اکنون پیوند‌های عمیق تری میان دو ملت ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه عراق این روز‌ها در عرصه بازسازی کشورش فعالیت می‌کند که ارائه خدمات فنی و مهندسی به آن‌ها می‌تواند درآمد خوبی را برای فعالان اقتصادی رقم بزند، ادامه داد: بیش از یک هزار کیلومتر مرز مشترک میان دو کشور وجود دارد که این مهم هزینه‌های صادرات را کاهش می‌دهد لذا زمینه ارسال کالا‌های تولید داخلی نیز به خوبی برای تجار کشورمان فراهم است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه توسعه روابط با همسایگان یکی از اولویت‌های دوست سیزدهم محسوب می‌شود، افزود: بر این اساس توسعه روابط تجاری میان تهران و بغداد می‌توان یکی از مصداق‌های تحقق دیپلماسی اقتصادی بشمار رود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که عمق بخشیدن به روابط دو کشور می‌تواند خنثی کننده محدودیت‌های ظالمانه کاخ سفید نیز باشد که در شرایط کنونی امری مهم است.

Sorry - Comments are closed