۴۵ هزار و ۷۴۵ تن کالای استاندارد از مرز مهران به عراق صادر شد

به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵ هزار و ۷۴۵ تن کالای استاندارد از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

مهناز همتی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: عمده کالاهای صادر شده تحت نظارت و کنترل کیفی این اداره کل در مدت یاد شده شامل سنگ‌های ساختمانی، سنگ آهن، کاشی، میلگرد، مواد شیمیایی و قطعات یدکی خودرو بوده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون برای ۶۴۳ فقره پرونده صادراتی مجوز صادرات صادر شده است.

مدیرکل استاندارد استان ایلام یادآور شد: امسال تعداد ۵۲۹ فقره آزمون تعیین ماهیت (تعیین تعرفه گمرکی) در آزمایشگاه اداره استاندارد شهرستان مرزی مهران انجام شده که بیشترین آن مربوط به آهک و کربنات سدیم است.

همتی با اشاره به میزان صادرات کالای استاندارد در سال گذشته نیز گفت: در این مدت تعداد ۶۷۶ فقره پرونده صادراتی شامل ۱۹۸ محصول که ۸۶ محصول آنها با توجه به اینکه مشمول استاندارد اجباری برای صادرات بوده‌اند بر اساس پروانه استاندارد آنها مجوز صادرات صادر شده است.

وی اضافه کرد: در این‌ مدت تعداد ۶۵۶ فقره آزمون تعیین ماهیت در آزمایشگاه اداره استاندارد شهرستان مرزی مهران انجام شده که بیشترین آن مربوط به آهک و کربنات سدیم است.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات