مدیرکل گمرک استان ایلام:

ترانزیت کالا در مرز مهران ۲۱۸ درصد رشد یافت

غلامی از ورود یک هزار و ۶۶۱ دستگاه کامیون ترانزیتی به مرز مهران طی امسال خبر داد و گفت: طی امسال ، ترانزیت کالا ۲۱۸ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روح الله غلامی مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: در نیمه نخست امسال ۴۶۶ میلیون دلار کالا از مرز بین المللی مهران به عراق با وزن ۹۱۴ هزار تن صادر شده است.

او افزود: همچنین در این مدت (ابتدای امسال تا پایان شهریورماه) ۱۴۶ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۴۷ میلیون دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

مدیرکل گمرک استان ایلام بیان کرد: روزانه کامیون‌های حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می‌شوند که تمامی این کامیون‌ها قبل از خروج از مرز بازرسی شده در صورت برخورد با موارد مشکوک این موضوع در دست بررسی قرار خواهد گرفت.

غلامی با اشاره به میزان محصولات کشاورزی در سال گذشته از مرز مهران بیان کرد: سال گذشته بیش از ۱۲۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۵۵ میلیون و ۶۸۷ هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

او به اقلام صادراتی مرز مهران در مدت یاد شده از مرز مهران اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین اقلام صادراتی در مدت یاد شده شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

مدیرکل گمرک استان ایلام با بیان اینکه ماموریت گمرگ بسیار گسترده است، اظهار کرد: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحد‌های تولیدی، نظارت بر پرواز‌های خارجی و نظارت بر ورود کالا‌های اولیه را برعهده دارد.

او ادامه داد: در حال حاضر تردد کامیون‌های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات