معاون وزیر خارجه ایران راههای همکاری با کردستان عراق را بررسی کرد

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با سفر به اقلیم کردستان عراق، راههای همکاری های تجاری و بازرگانی را با مقامات این اقلیم مورد بررسی قرار داد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب با استانداران و روسای تشکل‌های اقتصادی و بازرگانان برجسته استان‌های سلیمانیه و حلبچه نشست مشترکی برگزار کرد.

صفری دیشب در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه در نشستی با حضور استانداران سلیمانیه و حلبچه، رئیس شورای استانداری و فرماندار سلیمانیه، روسای اتاق‌های بازرگانی این شهر و حلبچه، رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق و روسای سایر تشکلهای اقتصادی و جمعی از تجار بزرگ استان‌های سلیمانیه و حلبچه شرکت کرد.
در این نشست که «مهدی شوشتری» سرکنسول جمهوری اسلامی نیز حضور داشت، مقامات و مسئولین اقتصادی حاضر با برشمردن برخی مشکلات و موانع موجود در روابط جاری فیمابین، خواستار حل مشکلات با هدف توسعه بیش از پیش روابط تجاری و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران شدند.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به ظرفیت و زمینه های فراوان همکاری و اشتراکات فراوان تاریخی، دینی و فرهنگی موجود میان ایران با اقلیم کردستان، افزایش روابط تجاری دو طرف را دور از دسترس ندانست و از مقامات و مسئولین تشکل‌های اقتصادی حاضر در نشست خواستار همکاری و کمک هر چه بیشتر آنها برای تحقق این امر شد.

صفری همچنین با اشاره به توان بالای شرکت‌های ایرانی و کیفیت برتر محصولات تولیدی آنها، آمادگی شرکت‌های ایرانی برای سرمایه‌گذاری مشترک در اقلیم کردستان را اعلام کرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران به منظور بررسی چگونگی راههای توسعه مناسبات تجاری و بازرگانی با اقلیم کردستان عراق، به سلیمانیه سفر کرده است.

Sorry - Comments are closed