یک‌میلیون تن کالای کشور از طریق مرز «سومار» به عراق صادر شد

ناظر گمرکات استان کرمانشاه، از رشد ۵۱ درصدی ارزش و افزایش ۳۲ درصدی وزن کالاهای صادراتی در ۹ ماهه سال‌جاری از گمرک سومار خبر داد.

به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر عباس‌زاده، ناظر گمرکات استان کرمانشاه اظهار کرد: طی ۹ ماهه سال‌جاری از طریق گمرک سومار ۵۷۸ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۱۰۰ دلار کالای صادراتی به وزن یک‌میلیون و ۲۶۱ هزار و ۲۷۱ تن به خارج از کشور صادر شده که این میزان کالای صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۵۱ درصد و از لحاظ وزن ۳۲ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: این میزان کالاهای صادراتی از گمرک سومار شامل صادرات کالاهای اظهار شده در آن گمرک و همچنین کالاهای صادراتی دیگر گمرکات کشور است که از طریق آن گمرک به عراق ارسال می شود است.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه افزود: ۲۳۳ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۸۱۳ دلار آن به وزن ۴۳۶ هزار و ۵۹۷ تن کالاهای اظهار شده در گمرک سومار است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث ارزش رشدی هزار و ۳۲۴ درصدی و از لحاظ وزن افزایش هزار و ۱۸۹ درصدی داشته است.

وی آمار صادرات دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک سومار کالای خود را به عراق ارسال کردند را ۳۴۴ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۲۸۷ دلار به وزن ۸۲۴ هزار و ۶۷۴ تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالای صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال‌ قبل از لحاظ ارزش ۶ درصد و از نظر وزن ۱۱ درصد کاهش داشته است.

عباس‌زاده عمده کالاهای صادراتی اظهار شده در گمرک سومار را میلگرد آجدار، سنگ مرمریت، کارتن خالی، ظروف یک‌بار مصرف، مصنوعات پلاستیکی و عمده کالاهای صادراتی دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک سومار کالای خود را به عراق ارسال کردند را کاشی، تخم مرغ، میلگرد آجدار، عایق رطوبتی، لبنیات، شیشه جام عنوان کرد.

Sorry - Comments are closed