تشریح وضعیت صادرات ایران به عراق از طریق مرزهای کرمانشاه

به نقل از خبرگزاری فارس، ناظرگمرکات استان کرمانشاه، از افزایش ۱۹ درصدی ارزش و رشد ۹ درصدی وزن کالاهای صادراتی از گمرکات این استان طی ۱۰ ماهه سال‌جاری خبر داد.

علی‌اصغر عباس‌زاده، ناظرگمرکات استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: طی ۱۰ ماهه سال‌جاری ۲ میلیارد و ۵۸۷ میلیون دلار کالا به وزن ۶ میلیون و ۷۶ هزار تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است.

وی افزود: این میزان صادرات کالا طی ۱۰ ماهه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۱ از لحاظ ارزش ۱۹ درصد و از حیث وزن رشدی ۹ درصدی داشته است.

ناظرگمرکات استان کرمانشاه تصریح کرد: از مجموع صادرات کالا از گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با صادرات ۸۹۳ میلیون دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۳۳۱ هزار تن بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و گمرک خسروی با صادرات ۷۱۰ میلیون دلار کالا به وزن یک‌میلیون و ۵۴۱ هزار تن در جایگاه دوم و گمرک سومار با صادرات ۶۴۲ میلیون دلار کالا به وزن یک میلیون و ۴۰۹ هزار تن در جایگاه بعدی قرار دارد.

وی سهم گمرکات شیخ‌صله و شوشمی از مجموع صادرات ۱۰ ماهه استان را به ترتیب ۳۰۴ میلیون دلار به وزن ۵۴۳ هزار تن و ۳۸ میلیون دلار به وزن ۲۵۱ هزار تن عنوان کرد.

عباس‌زاده عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن‌آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره‌بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یک‌بار مصرف و…عنوان کرد.

Sorry - Comments are closed