ضرورت توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ایران و عراق در دوره بازگشت امنیت به منطقه

قائم‌مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با مشاور سیاست خارجی رییس مجلس عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی‌مرتضی بی‌رنگ در دیدار با احمد رشدی عبدالله مشاور سیاست خارجی رییس مجلس عراق، گزارشی از برنامه‌ها و حمایت‌های مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ارتقای اکوسیستم کارآفرینی فناورانه در کشور از جمله حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کرد.

در این دیدار قائم‌مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی با اشاره به حمایت جدی و همه جانبه معاونت علمی از توسعه کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان در داخل و در بازارهای بین‌المللی، بر تلاش معاونت علمی برای توسعه و رشد صادرات این شرکتها به کشورهای منطقه از جمله کشورهای اسلامی تاکید کرد.

مشاور سیاست خارجی رییس مجلس عراق نیز در این دیدار با اشاره به بازگشت امنیت به منطقه پس از خروج گروه تروریستی داعش، گفت: باتوجه به اینکه آرامش و امنیت نسبی به منطقه بازگشته است، کشور عراق قصد دارد مساله توانمندسازی دانشگاه‌ها، دانشجویان و افراد تحصیل‌کرده این کشور را با تمرکز بر تسهیل فعالیت شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه تکنولوژی‌های برتر به طور جدی پیگیری کند.

وی در ادامه بیان کرد: دولت عراق تمایل زیادی بر توسعه همکاری‌های دو جانبه علم و فناوری با ایران دارد و امیدواریم این همکاری‌ها در همه ابعاد توسعه یابد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، مشاور سیاست خارجی رییس مجلس عراق که با میزبانی معاونت علمی و فناوری به ایران سفر کرده است، برای آشنایی بیشتر با توسعه علم و فناوری کشورمان از پارک فناوری پردیس، پژوهشگاه رویان، شرکت سیناژن و برخی شرکتهای فعال در حوزه سلول‌های بنیادی بازدید کرده است.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات