تاثیر ممنوعیت صادرات سیمان به عراق بر صادرات معدنی کشور

نایب رئیس اتاق ایران گفت: ممنوعیت صادرات سیمان به عراق باعث کاهش صادرات معدنی شده است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، حسین سلاحورزی در همایش ملی روز صادرات اظهار کرد: در طول تاریخ انسان‌ها به هر موضوعی که برخورد می‌کردند و برای آن جوابی نداشتند آن را یک مسئله می‌گفتند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون توسعه صادرات در کشور به یک مسئله حل‌ناشدنی تبدیل شده است و در این راستا نتوانسته‌ایم به توفیقی دست یابیم؛ هر چند که دولت‌های یازدهم و دوازدهم قدم‌های خوبی در رابطه با بهبود فضای کسب و کار برداشته‌اند اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد با بیان اینکه مسأله توسعه صادرات را تنها معطوف به دولت نکنیم، ادامه داد: این موضوع فرابخشی بوده و دستگاه‌های زیادی به آن مرتبط هستند.

وی افزود: منکر نقص‌های جدی بین تولیدکننده‌ها نیستیم اما توسعه صادرات موضوعی فرابخشی است.

سلاحورزی به ممنوعیت صادرات سیمان اشاره کرد و با بیان اینکه این موضوع باعث شده که صادرات معدنی ما کاهش یابد، گفت: عراق نیز تعرفه واردات لبنیات را از پنج به ۲۵ درصد افزایش داده و این در حالی است که تنها ۷۵ درصد صادرات لبنی ما به این کشور است.

نایب رئیس اتاق ایران با بیان اینکه امیدواریم موضوع صادرات به عزم ملی تبدیل شود، ادامه داد: نباید تنها موضوع صادرات و بحث در مورد آن به یک روز خاص منتهی شود و باید آن را به عنوان تحریک‌کننده بخش اقتصادی و موتور محرکه مورد بررسی قرار داد.

وی اظهار امیدواری کرد در لرستان با توجه به مزیت‌هایی که وجود دارد فاصله ما از سهم صادرات کاهش یافته و به جایگاه اصلی خود برسیم.

Sorry - Comments are closed