حضور فعال شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بازار عراق ضروری است

مدیر اجرایی شبکه کارآفرینی در استان‌های قم، مرکزی و اصفهان گفت: با توجه به روابط مطلوب ایران با عراق در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی باید شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان حضور فعال‌تری را در بازار عراق داشته باشند.

به نقل از خبرگزاری فارس، صادق خانی در نشست شرکت‌های دانش‌بنیان استان قم در که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های شبکه کارآفرینی کشور اظهار کرد: دبیرخانه این شرکت در دانشگاه تربیت مقدس قرار دارد و متخصصان بسیاری با شبکه کارآفرینی کشور همراه هستند.

وی تصریح کرد: برای بحث مطالعه و امکان سنجی و توانمندسازی در خدمت شرکت‌های دانش بنیان هستیم، امکان کمک به این شرکت‌ها در زمینه تامین مالی را داریم، صندوق‌های مختلف تسهیلات در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌دهند.

مدیر اجرایی شبکه کارآفرینی در استان‌های قم، مرکزی و اصفهان افزود: بازار عراق یک بازار خاص است و بخش دارو در این کشور دارای یک بازار سه میلیاردی است، اما با این وجود شرکت‌های ایرانی تنها سه درصد بازار داروی عراق را به خودش اختصاص دادند، این مساله به دلیل آماده نبودن شرکت‌های کشورمان برای ورود به بازارهای جهانی است.

خانی بحث برنامه‌ریزی را یکی از مشکلات کشور دانست و تصریح کرد: سیاست‌های خوبی داریم که به برنامه تبدیل نمی‌شوند، برخی از مدیران امکان اجرای برنامه‌های تدوین شده را به صورت مناسب ندارند.

وی ادامه داد: در دل مجموعه‌های دانشگاهی کشور، شبکه کارآفرینی به وجود آمده است و این شبکه می‌خواهد در خدمت شرکت‌های دانش بنیان باشد، برای راه اندازی یک کار تجاری، گرفتن مشاوره اهمیت زیادی دارد و به دنبال کمک کردن به شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود به بازارهای جهانی هستیم.

مدیر اجرایی شبکه کارآفرینی در استان‌های قم، مرکزی و اصفهان افزود: با توجه به مناسبت‌های ایران با عراق در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی باید شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان حضور فعالی را در بازار عراق داشته باشند، بین مردم ایران و عراق شباهت زیادی وجود دارد و برای ارائه مشاوره در زمینه مدیریت صادرات به شرکت‌های دانش‌بنیان آمادگی داریم، محققان نیز می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای شبکه کارآفرینی استفاده کنند.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات