مرز چیلات آمادگی لازم برای تبادلات کالا با عراق را دارد

فرماندار دهلران گفت: مرز چیلات دهلران آمادگی لازم برای تبادلات کالا با کشور عراق را دارد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید حسینعلی موسوی فرماندار شهرستان دهلران در حاشیه مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان در دهلران اظهار داشت : مرز چیلات دهلران آمادگی لازم برای تبادلات کالا با کشور عراق را دارد.

وی با بیان اینکه زیر ساخت های لازم از قبیل آب، برق، راه دسترسی و فیبر نوری در این بازارچه مرزی آماده شده است گفت:  از دو ماه قبل آمادگی لازم برای تبادلات کالا در این بازارچه به وجود آمده اما همچنان منتظر اقدام عملی و استقبال کشور عراق از این بازارچه برای تبادل کالا هستیم.

فرماندار شهرستان دهلران تصریح کرد : آغاز به کار بازارچه مرزی چیلات دهلران می‌تواند در رونق اقتصادی این شهرستان تأثیر به‌سزایی داشته باشد و با علم به این موضوع همه مسئولان استانی و شهرستانی رایزنی‌های لازم را برای گشایش این بازارچه را انجام داده اند و امیدواریم که با استقبال کشور عراق مواجه شود.

فرماندار دهلران در ادامه به دیگر پروژه‌های شهرستان اشاره کرد و ادامه داد : شهرستان دهلران دارای ظرفیت ها و قابلیت های بسیار خوبی برای رشد و توسعه است که با عملیاتی شدن پروژه هایی از قبیل ngl3100 پتروشیمی، پالایشگاه ،سامانه گرمسیری و نیروگاه برق 500 مگاواتی این مهم محقق خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون پروژه ngl 3100 دهلران با پیشرفت فیزیکی 22 درصد در حال کار است که بیش از هزار نفر نیرو در آن فعالیت دارد و با راه اندازی کامل این پروژه در سال 99 میزان افرادی که در این پروژه مشغول به کار خواهند شد بسیار بیشتر از میزان کنونی است.

موسوی با بیان اینکه سه هزار میلیارد در پتروشیمی دهلران هزینه خواهد شد افزود: در پتروشیمی دهلران نیز که پس از سال‌ها عملیات آن آغاز شد هم اکنون 120 نفر مشغول به کار هستند که 90 درصد این افراد بومی هستند.

فرماندار شهرستان دهلران اظهار داشت: از جمله مطالبات مردم شهرستان چهار خطه کردن مسیر دهلران به اندیمشک و دهلران به مهران است که سیاست راهبردی وزارت راه انجام این پروژه تا سال 99 است به طوری که اعتبارات این پروژه تامین شده و در حال انجام مقدمات لازم برای به پیمان بردن این پروژه هستند.

وی همچنین به موضوع اشتغال افراد بومی در پروژه های شهرستان پرداخت و گفت: انتقادهایی به عملکرد دستگاه ها و شرکت های فعال در شهرستان داریم و در این راستا با جدیت به دنبال اشتغال افراد بومی شهرستان در این پروژه ها می باشیم اما لازم است افراد جویای شغل شهرستان نیز تحصیلات و مهارت های مرتبط با این پروژه ها را کسب کنند.

فرماندار شهرستان دهلران همچنین با تبریک روز خبرنگار به همه فعالان عرصه ی رسانه به ویژه خبرنگاران شهرستان دهلران تصریح کرد:  اصحاب رسانه از مهمترین فاکتورهای توسعه هر منطقه می باشند و خوشبختانه این فاکتور در شهرستان دهلران هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی وجود دارد.

وی گفت: خبرنگاران باید خالصانه و با رعایت اخلاق رسانه‌ای در این حوزه فعال باشند تا بتوانند زبان رسای مردم و بازوی توانمند دولت باشند.

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از فعالان عرصه رسانه شهرستان دهلران تجلیل شد.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات