بیش از 199 هزار مسافر از مرز باشماق مریوان تردد کردند

مدیرکل گمرکات کردستان گفت: از ابتدای امسال تا آخر تیرماه 199 هزار و 832 مسافر ورودی و خروجی از مرز باشماق مریوان تردد کردند.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، بختیار رحمانی پور اظهار داشت: این تعداد مسافر با سه هزار و 903 دستگاه اتوبوس و خودرو سواری از مرز باشماق وارد یا از کشور خارج شدند.

وی با بیان اینکه آمار مسافران ورودی از مرز باشماق مریوان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد رشد دارد، افزود: آمار مسافران خروجی از این مرز نیز در این مدت در مقایسه با پارسال یک درصد بیشتر است.

رحمانی پور با اشاره به اینکه گمرگات کردستان تا پایان تیرماه امسال، 253 میلیارد ریال درآمد کسب و به حساب خزانه واریز کرد، یادآور شد: این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 149 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید.

گمرکات استان کردستان با چهار شعبه فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه و شهر بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند.

گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان هستند و گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است؛ به طوری که روزانه 12 میلیون دلار کالا از مرز باشماق مریوان ترانزیت می شود.

مرز سیرانبند بانه نیز دومین و نزدیک ترین مرز مشترک استان کردستان با منطقه شمال عراق است که از حیث حجم صادرات کالا و شمار فعالان و شاغلان اقتصادی رتبه دوم بازارچه های این استان را به خود اختصاص داده است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات