مرز چذابه در ایام تاسوعا و عاشورا برای صادرات کالا باز است

مسئولان گمرک چذابه و ‘شیب’ عراق در نشستی مشترک، برای فعال نگه داشتن صادرات کالا به عراق از بازارچه مرزی چذابه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به توافق رسیدند.

خبرگزاری میزان به نقل از گمرک ایران نوشت: سید سعید فاضلی معاون گمرک چذابه، سیدحیدر الموسوی رئیس گمرک شیب عراق و عمید دریس مدیر مرزی عراق در منطقه چهارشنبه درنشست مشترکی در پایانه مسافری چذابه مقرر کردند روند صادرات کالا‌های غیرنفتی ایران به عراق از بازارچه مرزی چذابه در تعطیلات هفته آینده که مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی است ادامه یابد لذا بازرگانان و تجار محلی ۲ کشور برای انجام مبادلات مرزی آمادگی لازم را داشته باشند.

سیدسعید فاضلی معاون گمرک چذابه که سرپرستی هیات گمرکی ایران را برعهده داشت در این خصوص گفت: در این نشست مقرر شد با توجه به افزایش صادرات کالا از این بازارچه، طرف عراقی برای ترخیص و جابه جایی کالا‌های سریع الفساد از بارانداز چذابه اقدام‌های لازم را نیز انجام دهد.

یکسان سازی ساعت کاری ۲ گمرک چذابه و شیب عراق و تردد همزمان زائران ۲ کشور و صادرات کالا از دیگر توافق‌های نشست کاری مسئولان محلی ایران و عراق در پایانه مرزی چذابه بود.

در این نشست بر هماهنگی و تعامل بیشتر مسئولان مرزی و گمرگی ۲ کشور در این منطقه مرزی با هدف روان سازی صادرات کالا به عراق و تسهیل در تردد زائران و گردشگران عراقی و ایرانی تاکید شد.

همچنین مسئولان گمرکی و مرزی ایران و عراق در چذابه، چگونگی فعالیت این بازارچه در ایام اربعین حسینی که در سال‌های گذشته ۲ تا سه هفته تعطیل بود گفتگو کردند.

مرز زمینی چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز، شلمچه در ۱۶ کیلومتری غرب خرمشهر و مرز دریایی خرمشهر قرار دارد.

Sorry - Comments are closed