رئیس‌کل گمرک ایران در مریوان: ۱۰میلیارد دلار کالا تا پایان سال‌ به عراق صادر می‌شود

رئیس‌کل گمرک ایران گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال‌ جاری ۱۰میلیارد دلار کالا به کشور عراق صادر شود.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی میراشرفی عصر امروز در جمع تجار و بازرگانان مرز باشماق مریوان با بیان اینکه گمرک از توسعه مبادلات مرزنشینان حمایت می‌کند اظهار داشت: بهترین راه برای تسهیل تجارت در مرزها ایجاد دروازه مشترک مرزی است.

وی با ابراز اینکه در دنیا علاوه بر بحث تسهیل تجارت، مدیریت هماهنگ و یکپارچه مرزی بسیار مورد توجه و یک راه‌حل مؤثر در حل چالش‌های موجود به‌شمار می‌رود گفت: گمرک ایران نسبت به مرز باشماق عنایت ویژه‌ای دارد چرا که این منطقه شرایط لازم و کافی برای توسعه تجارت و توریسم را دارد.

رئیس کل گمرک ایران تصریح کرد: کشور عراق یکی از مهمترین شرکای اصلی و عمده تجاری ایران است که تا پایان سال انتظار می‌رود بیش از 10 میلیارد دلار صادرات کالا به این کشور انجام شود و حدود نیمی از این کالاها از مرز باشماق به کشور عراق صادر می‌شود.

به گزارش تسنیم رحمانی‌پور مدیرکل گمرکات استان کردستان در این جلسه گزارشی از عملکرد اقدامات انجام‌شده را تشریح کرد و تجار و بازرگانان نیز جهت رفع مشکلات و تسریع و تسهیل تجارت با کشور عراق پیشنهاداتی را ارائه کردند.

در این بازدید مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی، احمد ذاکری سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک و مرادی نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس رئیس کل گمرک ایران را همراهی کردند.

Sorry - Comments are closed