تجارت ۸ میلیارد یورویی ایران و عراق/مشوق‌ ویژه برای تاجران ایرانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به شرایط ویژه تجاری و اقتصادی ایران و عراق مشوق‌های زیادی برای تاجران ایرانی در بازار عراق در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما نوشت: فرهاد دژپسند پس از جلسه مشترک با وزرای برنامه ریزی و دارایی عراق اظهار داشت: هم اکنون حجم مبادلات تجاری دو کشور ۸ میلیارد یورو است و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد افزایش این حجم باشیم.

وی گفت: در دیدار با دو وزیر عراقی درباره فعالیت‌های گمرکی، تسهیل فعالیت‌های تجاری، لزوم فعالیت‌های بیمه‌ای و سرمایه گذاری‌های مشترک میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: عراق دومین شریک تجاری ایران است اما حجم مبادلات تجاری – اقتصادی میان دو کشور با توجه به سابقه، تاریخ و فرهنگ مشترک در این سطح مناسب نیست و باید افزایش یابد.

وزیر برنامه‌ریزی عراق هم در این دیدار گفت: حضور ۹ وزیر و تعداد زیادی از تجار عراقی به همراه نخست وزیر عراق در سفر به تهران نشان دهنده علاقه بغداد به افزایش سطح مبادلات تجاری و اقتصادی است.

وزیر دارایی عراق هم گفت: با مسئولان ایرانی موانع و مشکلات موجود برای گسترش مبادلات تجاری را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات