حدود 41 میلیون دلار کالای خارجی وارد کرمانشاه شد

مدیرکل گمرکات کرمانشاه، مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در سال گذشته را ۴۰ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۷۴۵ دلار به وزن ۲۲ هزار و ۱۳۸ تن ذکر کرد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری افزود: این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از نظر ارزش ۳۵ درصد و از حیث وزن ۳۰ نیز درصد افزایش داشته است.
به گفته او، از مجموع واردات استان، گمرک پرویزخان با ۲۰ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۷۷۴ دلار کالای وارداتی به وزن ۱۵ هزار و ۱۶۷ تن، بیشترین حجم کالاهای وارداتی استان را در سال گذشته به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: واردات کالا از گمرک پرویزخان در سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۵ از لحاظ وزنی ۶۳ درصد و از حیث ارزش ۴۵ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه در ادامه افزود: در سال گذشته از گمرک کرمانشاه ۲۰ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۳۳۱ دلار کالا به وزن ۶ هزار و ۹۱۷ تن به داخل کشور وارد شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از حیث ارزش ۲۵ درصد رشد داشته است.
حیدری همچنین آمار واردات گمرک خسروی را هشت هزار و ۶۴۰ دلار کالا به وزن ۵۲ تن عنوان کرد و گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از لحاظ وزن ۷۹ درصد و از حیث ارزش نیز ۱۵۳ درصد رشد داشته است.
حیدری با تاکید بر اینکه در مجموع کالاهای وارداتی به استان از ۱۷ کشور وارد می‏شود، تصریح کرد: کشورعراق با ۲۰ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۶۱ دلار کالا به وزن ۱۵ هزار و ۲۷۵ تن جایگاه اول را در بین کشورهای طرف معامله واردات قطعی گمرکات استان کرمانشاه در سال گذشته به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: در این مدت کشور چین با ۶ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۴۰ دلار و آلمان با چهار میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۸۶ دلار در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
وی بیشتر کالاهای وارد شده از طریق گمرکات استان را آلیاژهای آلومینیوم کار نشده، سیبک خام پراید، برنج دانه بلند، مخزن و منبع، آنتی اکسیدان، دستگاه های سیلو، ماشین آلات تولید فیلم سه لایه و کلسیم استئارات عنوان کرد.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه همچنین گفت: ۲ میلیارد و ۲۳ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۸۴۰ دلار کالا سال گذشته به وزن چهار میلیون و ۴۳۳ هزار و ۱۶۹ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی این استان به خارج از کشور صادر شد.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به این کشور را به خود اختصاص می دهد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed