میز داوری تجاری شرکتهای ایرانی در عراق ایجاد شد

میز داوری و حل اختلاف برای رفع دعاوی و اختلافات مربوط به تعاملات شرکتهای ایرانی با طرف عراقی در اتاق بازرگانی عراق ایجاد شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، ‘ناصر بهزاد’ رایزن بازرگانی ایران در عراق روز چهارشنبه گفت: این میز پس از پیگیری های فراوان و با هدف تسهیل پیگیری امور بازرگانی فعالین اقتصادی ایران در عراق ایجاد شده است.

وی از مهمترین مزایای ایجاد این میز را تسریع در داوری خارج از محاکم قضایی، تخصصی شدن داوری، کاهش قابل ملاحظه هزینه پیگیری و امکان حمایت و همراهی دولتی از شرکتهای فعال ایرانی در عراق برشمرد.

بهزاد همچنین گفت: یکی از محورهای اساسی مورد نظر برای افزایش اعتماد سازی و ورود مستقیم شرکت های ایرانی در بازار عراق موضوع جهت دار کردن نحوه تبادلات تجاری و امکان پیگیری دقیق مستندات واحدهای اقتصادی با استفاده از قابلیت های قانونی در عراق است.

رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: محورهای مختلفی برای حوزه داوری تجاری در عراق پیش بینی شده که از آن جمله می توان به روابط مربوط به خرید و فروش کالا و خدمات، حمل و نقل، بیمه، امور مالی، مشاوره، سرمایه گذاری، همکاریهای فنی، نمایندگی، حق العمل کاری، پیمانکاری و فعالیتهای مشابه اشاره کرد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed