اعزام دومین رایزن بازرگانی ایران به عراق / سلیمانیه سومین مقصد رایزنان ایرانی

سرپرست سازمان توسعه تجارت از اعزام دومین رایزن بازرگانی ایران به کشور عراق و استقرار وی در شهر بصره خبر داد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمید زادبوم با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تقویت رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای همسایه اظهار کرد: با توجه به این برنامه‌ریزی‌ها و همچنین تعاملات کشورمان با عراق، در هفته گذشته دومین رایزن بازرگانی کشورمان به عراق اعزام شد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت افزود: با اعزام اخیر، تعداد رایزنان بازرگانی ایران در عراق به ۲ رایزن رسید و رایزن جدید ما در دفتر بصره مشغول به کار شده است.

به گفته وی علاوه بر ۲ رایزن فعلی، قرار است یک رایزن بازرگانی دیگر نیز به منطقه سلیمانیه عراق اعزام شود و با اعزام وی، تعداد رایزنان بازرگانی ایران در عراق به ۳ تن خواهد رسید.

زادبوم همچنین با اشاره به نو بودن موضوع دیپلماسی بازرگانی و تجاری در کشورمان و هزینه‌بر بودن توسعه این دیپلماسی گفت: بحث دیپلماسی تجاری در ایران عمر کوتاه ۲۰ ساله دارد و ما به دنبال آن هستیم تا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، توان خود در این بخش را ارتقاء دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان توسعه تجارت از ظرفیت بخش خصوصی برای تقویت رایزنان بازرگانی کشورمان در کشورهای همسایه استفاده خواهد کرد یا خیر گفت: ما برای ارتقاء تعاملات تجاری و بازرگانی با کشورهای دیگر حتماً از ظرفیت‌های بخش‌خصوصی همچون اتاق‌ تعاون و اتاق بازرگانی استفاده خواهیم کرد ولی نکته حائز اهمیت این است که موضوع دیپلماسی تجاری یک موضوع دولتی است و این مسئولیت در حیطه وظایف دولت قرار دارد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed