تقویت روابط دوجانبه تهران-بغداد در حوزه انرژی

وزیر نفت و وزیر برق عراق طی دیداری دوجانبه بر تقویت همکاری‌ها در حوزه انرژی به‌ویژه صادرات گاز تبادل‌نظر و گفت‌وگو کردند.

پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت نفت نوشت:جواد اوجی شامگاه چهارشنبه (۲۴ آبان‌ماه) در دیدار با زیاد علی فاضل، وزیر برق عراق و عادل کریم، معاون وزیر برق این کشور در امور تولید در زمینه همکاری‌ها در حوزه انرژی و به‌ویژه صادرات گاز گفت‌وگو کردند.

وزیران نفت ایران و برق عراق در این ملاقات بر توسعه روابط دوجانبه، تبادلات در حوزه گاز و فرآورده‌های نفتی تأکید کردند.

سرمایه‌گذاری‌های مشترک، صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به عراق و اجرای پروژه‌های دوجانبه از دیگر محورهای گفت‌وگوی اوجی و فاضل بود.

به گزارش این خبر، جواد اوجی اردیبهشت‌ماه امسال در سفر به عراق با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر این کشور دیدار و بر توسعه همکاری‌ها در حوزه انرژی تأکید کرده بود، در این دیدار محورهای همکاری دوجانبه در زمینه میدان‌های مشترک نفتی، صادرات خدمات فنی و مهندسی و همکاری‌های آموزشی به تفضیل بررسی و تصمیم‌هایی راهگشا برای اجرای تفاهم‌های دوجانبه در بخش نفت گرفته شد.

در جریان این ملاقات، تفاهم‌نامه همکاری دو کشور در پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی بین وزیر نفت ایران و حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق امضا شد.

بنابر این گزارش وزیر برق عراق شامگاه سه‌شنبه (۲۳ آبان‌ماه) با هدف بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران و دیدار و گفت‌وگو با مسئولان وزارت نفت و نیرو جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرد.

Sorry - Comments are closed