تأکید بر تشکیل کمیته مشترک بانک‌های مرکزی ایران و عراق

وزیر صنعت کشورمان در ادامه رایزنی با مقامات عراقی، با رئیس بانک مرکزی عراق دیدار و گفتگو کرد؛ ملاقاتی که هدف آن ایجاد تسهیل در روندهای مالی تجاری میان دو کشور ارزیابی شده است.

خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان روز پنجشنبه در ادامه رایزنی هایش در بغداد با مقام های عراقی، با رییس بانک مرکزی عراق دیدار و گفت وگو کرد، ملاقاتی که هدف آن ایجاد تسهیل در روندهای مالی تجاری میان دو کشور ارزیابی شد و تشکیل کمیته مشترک بانک‌های مرکزی ایران و عراق و اجرای کامل توافقنامه های مالی موجود میان دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

به دنبال این دیدار، محمد شریعتمداری در گفت وگویی، مذاکرات انجام  گرفته با طرف عراقی را مثبت ارزیابی کرد و گفت، در این نشست توافق کردیم که توافقنامه‌های موجود میان دو کشور در حوزه مالی را به طور کامل اجرایی کنیم.

وی افزود: طرف عراقی در این دیدار پیشنهادهای خوبی در چارچوب قوانین بین‌المللی ارایه کرد و ما امیدواریم این سفر منشاء خیر و اثر در توسعه روابط دو کشور شود.

رییس بانک مرکزی عراق نیز در خصوص این دیدار گفت: با توجه به گستردگی روابط تجاری طبیعی است که به طور مستمر جلسات و نشست‌هایی در ارتباط با موضوعات مربوط به قراردادهای دوجانبه برگزار  و برای ایجاد تسهیلات در روابط تجاری دو کشور تلاش کنیم.

علی العلاق افزود: در همین چارچوب جلساتی نیز با بانک مرکزی ایران داریم و یادداشت تفاهم میان دو کشور را پیگیری می‌کنیم.

به گفته وی، در جلسه با شریعتمداری توافق شده است که کمیته مشترک بانک‌های مرکزی دو کشور هر چه سریعتر تشکیل شود.

Sorry - Comments are closed