افزایش ۳۱ درصدی صادرات استان کرمانشاه

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از افزایش ۳۱ درصدی صادرات استان در دو ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به نقل از خبرگزاری مهر، خلیل حیدری اظهار داشت: در دو ماهه نخست سال جاری ۴۲۲ میلیون و ۶۶۷ هزارو ۲۷۸  دلار کالا به وزن  ۹۳۶ هزارو ۲۵۲ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۳۱ درصد افزایش و از حیث وزن ۱۳ درصد رشد داشته است.

حیدری گفت: ۲۲۴ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۱۲ دلار با وزن ۵۸۸ هزارو ۴۰۷ تن از کالاهای فوق در گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۴۹ درصد و از حیث وزن ۲۲ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت  ۱۹۸ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۲۶۶ دلار کالا را  با وزن ۳۴۷ هزارو ۸۴۵ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند.

 مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سردکرده نایلون پلاستیکی، گرید لوله به صورت پودر، لوازم خانه داری و پاکیزگی، هندوانه تازه، ظروف پلاستیکی ، خربزه ، کولرهای آبی، جوال وکیسه برای بسته بندی کالا از نوارپلی اتیلن یاپلی پروپیلن، ظروف ملامین و یکبار مصرف ، سیمان، رخام پولیش داده شده، انواع بستی، عنوان نموده و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

وی بیان داشت: دردو ماهه نخست سال ۱۳۹۷ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۲۲ کشور صادرات قطعی صورت گردیده است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات